•         
Strona główna » TANDD Rejestratory temperatury i wilgotności

Rejestratory danych pomiarowych TANDD

W ofercie od 10 lat
Dostępne w ofercie od 10 lat, przez ten czas potwierdziły swoją niezawodność w wielu zainstalowanych systemach.
Alarmy
Możliwość zdefiniowania alarmowych powiadomień email lub SMS o przekroczeniu zadanych limitów temperatury i wilgotności oraz raportów pomiarowych na konto email.
Oprogramowanie
Konfiguracja i ciągły dostęp do pomiarów przez sieć komputerową, po kablu lub WiFi.
Wyświetlacz
Duży, wyraźny wyświetlacz LCD umożliwiający bieżący podgląd temperatury. Urządzenie jest małe, ma trwałą, solidną obudowę oraz estetyczny design.
MONITORING – parametry:
Oferta rejestratorów TANDD obejmuje rejestratory pomiarowe bezprzewodowe (radiowe, wi-fi) lub z transmisją po kablu (LAN ethernet, RS485 itd). Lista wybranych parametrów do mierzenia:

temperatura, -200…+1700oC
wilgotność względna, 0…99%rH
stężenie CO2
natężenie oświetlenia, lux
natężenie promieniowania, UV
napięcie, V
natężenie prądu, 4-20mA
puls
ciśnienie, hPa

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE REJESTRATORY

ModeltransmisjatemperaturawilgotnośćUVCO2inne
RTR-501radiowanorma EN-12830
RTR-502radiowasonda zewn., norma EN-12830
RTR-503radiowasonda zewn.
TR-71wfwi-fidwukanałowy
TR-71nw
LAN z POE (RJ45)dwukanałowy
RTR-576radiowasonda zewn.
RTR-574radiowasonda zewn.
TR-72wf
wi-fisonda zewn.
TR-72nw
LAN z POE (RJ45)sonda zewn.

Pełne zestawienie produktów wraz z zakresem pomiarowym – w wersji PDF – kliknij tutaj

Zastosowanie rejestratorów pomiarowych

Systemy pomiarowo-rejestrujące oparte na rejestratorach temperatury TANDD mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je przede wszystkim w laboratoriach akredytowanych oraz urządzeniach laboratoryjnych (chłodziarki, zamrażarki, cieplarki itp.), halach i magazynach, środkach transportu, serwerowniach, muzeach, branży farmaceutycznej i spożywczej. Na świecie używane są przez takie korporacje jak: SONY, Panasonic, Procter&Gamble, US Army, Intel, Air Canada, Pepsico, NASA (np. we wnętrzu promu kosmicznego Atlantis) i wiele innych. Ich producentem jest firma T&D Corporation z Japonii.

Systemy pomiarowo-rejestrujące

Systemy te służą do skutecznego monitoringu i rejestracji m.in. wilgotności, temperatury, natężenia i napięcia prądu, ciśnienia atmosferycznego, promieniowanie UV, stężenia CO2, natężenia oświetlenia.
Zmierzone wartości są zapisywane w pamięci rejestratorów a następnie przesyłane do komputera. Za pomocą dołączonego oprogramowania dokonujemy odczytu i analizy danych. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów obejmujących większą ilość kondygnacji czy większy obszar, sygnał jest przesyłany dzięki bazom odczytowym. W zależności od wybranego rodzaju transmisji zebrane dane przesyłane są przy pomocy USB, sieci LAN, sygnału radiowego, bezprzewodowego WiFi lub transmisji GPRS. Równolegle z pomiarem i rejestracją danych system zapewnia generowanie sygnałów alarmowych. W momencie przekroczenia określonego limitu zadanych parametrów, zostanie aktywowany sygnał alarmowy. Może on przybierać różne formy – syreny alarmowej, powiadomienia e-mail (konieczny jest dostęp do sieci LAN) bądź SMS (wymagana karta SIM).

Dostęp do danych pomiarowych

Dostęp do danych pomiarowych można uzyskać na kilka sposobów np. automatycznie za pomocą maila. Warto skorzystać także z darmowego serwera, który oferuje producent. Wówczas po podaniu loginu i hasła dostęp do wyników pomiarów można uzyskać w zasadzie z dowolnego miejsca. W sieciach LAN działających w firmie istnieje możliwość przesyłania danych na wewnętrzne serwery lub komputery. Rejestratory działają bez konieczności nieustannej pracy komputera

Zalety rejestratorów

Rejestratory temperatury TANDD są obecne na rynku już od ponad 10 lat i przez ten czas sprawdzały się niezawodnie potwierdzając tym samym swoją wysoką jakość. Dużych rozmiarów, wyraźny wyświetlacz LCD pozwala na bezpośrednie podglądanie pomiarów temperatury na urządzeniu. Sam miernik jest stosunkowo mały i kompaktowy. Charakteryzuje się wytrzymałą, solidną obudową oraz ciekawym designem. Rejestratory można podłączyć do zasilania sieciowego lub zdecydować się na baterię. W tym drugim przypadku użytkownik ma pełną swobodę wyboru miejsca instalacji urządzenia.
Rejestratory TANDD skutecznie zabezpieczają monitoring temperatury niezbędny przy przechowywaniu leków, szczepionek, żywności, sprawdzą się w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Dzięki funkcji alarmów zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa przechowywanych produktów. Zapewnia to m.in. ciągłość uzyskiwania danych.

Seria rejestratorów radiowych RTR-500

Rejestratory z serii RTR-500 są szeroko stosowane w aplikacjach w laboratoriach, hurtowniach farmaceutycznych, muzeach, w sektorze firm produkcyjnych. W głównej mierze wykorzystywane są do pomiaru temperatury i wilgotności, w ofercie dostępne są także rejestratory do przeprowadzania pomiarów stężenia dwutlenku węgla oraz mierzenia naświetlenia UV/VIS.

Seria rejestratorów WiFi RTR-700

Seria RTR-700 działa w oparciu o lokalną sieć kablową (LAN) lub transmisję WiFi. Aparatura kontrolno-pomiarowa posiada duży i wyraźny wyświetlacz oraz zewnętrzne sondy pomiarowe. Zarówno seria RTR-500 jak i RTR-700 umożliwia ustawienie powiadomień alarmowych o przekroczonych progach temperatur.

ULOTKI – WIĘCEJ INFORMACJI

thumbnail of Achem – rtr500

Rejestratory TANDD seria RTR-500

rejestratory radiowe

thumbnail of Achem – tr700

Rejestratory TANDD seria TR-700

rejestratory LAN/Wi-Fi

Skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać odpowiedni produkt:
ACHEM.PL tel. 606 26 46 26, achem@achem.pl
Formularz kontaktowy achem.pl

Pin It on Pinterest

Shares